The Dot Day - święto kreatywności, odwagi i zabawy.

GIMNASTYKA KOREKCYJNA W PRZEDSZKOLU

6 września
Drodzy Rodzice !
Jak co roku, gorąco zachęcam do udziału dzieci w zajęciach gimnastyki korekcyjnej, które odbywają się w naszym przedszkolu. Celem ich jest korekcja i profilaktyka wad postawy, wykształcenie nawyku przyjmowania i utrzymania poprawnej postawy, prawidłowy rozwój motoryczny, podniesienie ogólnej sprawności i wydolności organizmu oraz nabycie nowych umiejętności ruchowych. Ćwiczenia są prowadzone różnymi metodami i w różnych formach oraz z zastosowaniem atrakcyjnego sprzętu. Każde zajęcia wnoszą coś nowego. Dzieci chętnie ćwiczą, a zarazem świetnie się bawią.
Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne !!! Jedynym warunkiem jest dostarczenie skierowania od lekarza pediatry lub lekarza specjalisty zalecającego udział w gimnastyce korekcyjnej.
Dzieci, które do końca września nie przyniosą skierowań nie będą mogły uczestniczyć w zajęciach.

Nauczyciel gimnastyki korekcyjnej mgr Joanna Strug-Jachym

5 września
12 września 2023r. o godz. 16.15 odbędzie się pierwsze, ogólne zebranie ze wszystkimi rodzicami o charakterze informacyjno-organizacyjnym. Po części ogólnej prowadznonej przez Dyrektora placówki Iwonę Mildner odbędą się zebrania grupowe w poszczególnch oddziałach z nauczycielkami prowadzącymi.
Serdecznie zapraszamy Rodziców.
Dyrektor przedszkola i nauczycielki grup

WYPRAWKA PRZEDSZKOLAKA

29 sierpnia
Drodzy Rodzice, bardzo prosimy o przygotowanie następującej wyprawki dla dzieci do przedszkola:
  • dzieci młodsze korzystające z odpoczynku na leżaczkach: podpisane obuwie na zmianę, podpisana poszwa na koc przedszkolny rozmiar 200x160 lub swój koc w poszewce, poduszeczka mała, piżamka bawełniana wciągana przez głowę, mały ręcznik z trwale doszytym uchwytem do powieszenia 50x30, zestaw ubranek na zmianę w podpisanym woreczku ( bielizna, t-shirt, spodenki, skarpetki)
  • dzieci starsze: podpisane obuwie na zmianę, mały ręcznik 30x50 z trwale doszytym uchwytem, strój na gimnastykę w podpisanym woreczku ze sznurkiem do powieszenia ( dowolna koszulka z krótkim rękawkiem i krótkie spodenki na gumce), zestaw ubranek na zmianę w razie potrzeby

Nauczycielki wszystkich grup

SPOTKANIE ADAPTACYJNE

28 sierpnia

Dyrektor przedszkola informuje, iż nowy rok przedszkolny rozpoczynamy już w piątek 1 września 2023 r.

Na dzieci czekają z radoscią wszyscy pracownicy przedszkola!

Dyrektor Iwona Mildner

PODZIĘKOWANIE OD RADY RODZICÓW

29 czerwca

25 czerwca

Radny Miasta Krakowa Tomasz Daros zaprasza na bezpłatne spacery z przewodnikami po Krakowie (oferta zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci). Spacery odbywają się w 4 weekendy lipca oraz w każdy weekend sierpnia, a zapisy są cykliczne. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie  www.krokzakrokiem.krakow.pl. Cały projekt trwa do października br.

22 czerwca
DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM RODZICOM
za zaangażowanie i pomoc przy organizacji festynu, za wspaniałe ciasta, atrakcyjne fanty na nagrody, zasponsorowanie atrakcji dla dzieci oraz tworzenie miłej atmosfery podczas wspólnych zabaw na „Dzikim Zachodzie”.

Dyrektor i cały Personel Przedszkola nr 177

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA ...

12 czerwca

PROŚBA O WSPARCIE RZECZOWE PIKNIKU RODZINNEGO

Dnia 20.06.2023 r. już po raz kolejny odbędzie się Piknik Rodzinny w ogrodzie przedszkolnym. W związku z organizacją tego przedsięwzięcia zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie rzeczowe, tj. o przekazywanie przedmiotów, które mogłyby posłużyć jako fanty np.
·       -gadżety firmowe/ długopisy, breloczki, czapeczki itp/,
·       -książki, bajki, gry planszowe, puzzle,
·      - artykuły papiernicze,
·      - pisaki, plastelina, modelina,
·      - maskotki, zabawki / bańki mydlane, ,
·       -akcesoria sportowe /np. piłki, skakanki, guma do skakania ,itp./
·       -inne.
Jest to nasze wspólne przedsięwzięcie dlatego liczymy na Państwa pomoc. Gadżety przynosimy do swoich grup. Z góry dziękujemy i zapraszamy do współpracy.

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU W GRUPIE "SÓWEK"

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU W GRUPIE " TYGRYSKÓW"

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU W GRUPIE " ZAJĄCZKÓW"

INFORMACJA DLA RODZICÓW DZIECI NOWOPRZYJĘTYCH W REKRUTACJI NA ROK SZKOLNY 2023/2024

22 maja

Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców dzieci przyjętych na nowy rok szkolny 2023/2024 na spotkanie informacyjne z dyrektorem przedszkola,  które odbędzie się
 we wtorek  30 maja  o godzinie 16.30.
 Będzie to pierwsze spotkanie w ramach realizowanego przez przedszkole Programu Adaptacyjnego.
Kolejne spotkania skierowane do dzieci najmłodszych przyjętych w rekrutacji na rok szkolny 2023/2024 odbędą się już z udziałem dzieci i rodziców oraz nauczycieli prowadzących.
W terminach:
·      6 czerwiec (wtorek) o godzinie 16.00
·      28 czerwiec (środa) o godzinie 16.00
·      30 sierpień (środa) o godzinie 10.00

Dyrektor Iwona Mildner

"Kotki" i "Myszki" jadą na wycieczkę ;)

18 maja

19 maja/ piątek/ dzieci z grupy "Kotków" i "Myszek" jadą na wycieczkę do Zagrody edukacyjnej w Niezwojowicach. Wyjazd z przedszkola ok. 8.15 powrót ok. 14.00 na obiad. Śniadanie w tym dniu dla 'wycieczkowiczów' będzie o 7.30. Prosimy o przygotowanie dla dzieci  stroju wygodnego i odpowiedniego do warunków atmosferycznych oraz plecaczków ze smakołykami;)

Nauczycielki grup.

NOWE ŻYCIE GRY PLANSZOWEJ

Drodzy Rodzice dzieci z grupy V

10 maja o godz. 9.30 grupa Tygrysków wybiera się autokarem do kina Kijów na przedstawienie „Dorotka w tęczy” w wykonaniu aktorów Teatru Profilaktycznego ,,ALERT” z Wrocławia. Spektakl ten, to przepiękna opowieść z kręgu wielkiej klasyki dziecięcej    o przyjaźni i szukaniu wiary w siebie. Przygody Dorotki i jej przyjaciół to niezwykła, rozśpiewana podróż w zaczarowanej krainie wyobraźni, ale też okazja do refleksji nad tym, co w życiu najważniejsze.

Wracamy na obiad. Prosimy, aby nie dawać dzieciom plecaczków z przekąskami. N-lki gr. V

Wycieczka do Zatorlandu

Konkurs dla dzieci i ich rodziców